indikator cesitleri

indikator cesitleri

Brüt Ağırlık nedir: ve İndikatör Çeşitleri

Bazı nesnelerin ağırlıklarını öğrenmek için kaplara ihtiyaç duyarız. Bir nesnenin, kaplarla beraber olan ağırlığı brüt kütledir. Bir nesnenin kap içinde tartılması ile terazi üzerinde görülecek değer brüt kütleyi vermektedir.
Brüt Kütle; net kütle ile daranın toplamına denir. Dara, bir nesnenin tartılacağı kap ağırlığıdır. Net kütle de bir nesnenin yalnızca kendine özgü olan ağırlığıdır. Net kütle ve dara birleşimi brüt kütleyi vermektedir. Brüt kütlenin net kütleden çıkartılması ile dara ağırlığı bulunur. Brüt kütleden dara çıkarıldığında da net kütle ortaya çıkar. Kütle ölçüm aleti ile ilgili hesaplamaları kolayca yapabilirsiniz.

Brüt Kütle ve Dikkat Edilmesi Gereken Yerler

Marketten yapılan alışverişlerde, brüt kütleye dikkat edilmelidir. Brüt kütleye, kap ağırlığı de eklendiği için alışverişte net kütleye bakılarak hesaplama gerçekleştirilmelidir. Brüt hesaplamalarının sıklıkla yapıldığı diğer nokta da ağır olan yüklerinde taşınmış oldukları alanlardır.
Kantarların üzerinde tırların ve kamyonların ağırlıkları tartılırken brüt kütlenin ne demek olduğunu bilmek, taşınmakta olan eşyanın kütlesi ile ilgili bilgi vermektedir. Bunlar brüt kütle hesaplamasının en fazla kullanıldığı alanlardır. Fakat brüt kütle birçok alanda kullanılmaktadır.

İndikatör nedir

İndikatör ağırlık sembolü, yük hücresinden gelen elektrik sinyallerini anlayabileceğimiz görünümde dönüştürür. Loadcell üzerine ağırlık olduğu zaman indikatöre olumlu yönde bil sağlar ve indikatördeki değer artmaktadır. Loadcell'den ağırlık alındığında da indikatöre olumsuz açıdan bilgi sağlar ve indikatörde olan değer azalmaktadır.

İndikatör Uygulama Alanları

İndikatörlerin tartım olan her noktada olması gerekmektedir. Örnek olarak, dolum işlemi yapılan alanda ne kadarlık ürün dolumu olması lazım, yapılacak dolumda ne kadarlık kısım hassas ne kadarlığı dolum veya hangi ürünlerden nasıl dolum yapılacağı gibi durumların kontrolü ve takibi indikatörden yapılmaktadır. Röle çıkışlı çeşitlerle dolumların başı, sonu ve hassaslığını kolayca ayarlayarak kontrol edilebilir.

·         -Endüstriyel indikatörler, dolumda kullanılmaktadırlar.

·         -Su korumalı endüstriyel çeşitler, su altında kalma ihtimali bulunan tehlikeli alanlarda kullanılmaktadırlar.

·         -Ağırlıklı tartım indikatör çeşitleri, ağırlık ölçümü istenen ürünlerde kullanılmaktadır.

·         -Sayıcı indikatörler de ürün sayısını, ağırlık üzerinden hesaplama da kullanılır.

·         -Patlama karşı güçlü indikatörler herhangi bir patlamanın olabileceği alanlarda kullanılırlar, bu alanlarda güvenli ve hassas ölçümler gerçekleşmektedir.

Fiyat hesaplamalı Çeşitleri, market vb. fiyatı olduğu alanlarda kullanılırlar. İndikatör seçerken en dikkat edilecek nokta, faaliyet gösterilen iş sektörüdür. İşlemin olacağı ürünlerinde etkisi büyüktür. Doğru bir indikatör seçimi ile işleri kolay hale getirip kaliteyi yüksekte bilirsiniz.

İndikatör seçimi, arızası, fiyatı, dolum makineleri ve işlemlerinde bize ulaşarak, teklif alabilirsiniz.


Elektronik Teraziler Nasıl Çalışır?

Tartım kabı üzerine yerleştirilen maddelerin ağırlıklarından dolayı oluşmuş baskıları elektrik sinyallerine çevirmektedir. Bu direncin değişimi sağlanır. Elektrik akımı geçirilerek, direnç akım üstünde bulunan değişim bilgileriyle cisim baskısı, işlemci de işlenerek ağırlık ölçümü gerçekleştirilir.

Terazi bakım ve onarımı ile birlikte, yedek parça ve tamir konusunun da en son gelişmeleri takip ederek, müşterilerimize en iyiyi sunmayı amaçlıyoruz. Elektronik Terazi arızaları servisi olarak, işinizde kullandığını önemli araçlardan olan teraziler ile ilgili size destek oluyoruz. Memnuniyetiniz ile sağladığımız hizmetler ile enerjik ve sınır tanımayan olmayı başarmaktayız. Her müşterinin mutlu olması çok önemlidir. Yapılan işin sadece elektronik terazi tamir işi olmasını değil, insanların hayatlarını kolay hale getiren bir hizmet sağlıyoruz. İşimizde sahip olduğunuz sertifika ve belgelerle size global çerçevede, kaliteli hizmet sunuyoruz. Deneyimli ekibimiz ile yalnızca teknik konularda değil, güler yüzlü, samimi olmakla da müşterilerin gönlünü kazanıyoruz. Her türlü elektronik terazi yedek parçaları, onarımı ve tamir hizmetinde kolaylıkla bizimle iletişim sağlayabilirsiniz. Yüksek kaliteli hizmetlerle yanınızdayız.

Elektronik Baskül Fiyatları

Kullanımı sırasında ihtiyaç olan her biri fonksiyonu barındıran elektronik baskül fiyatları uygun seçenekleri ile ön plandadır. En uygun baskül modeli isteyenlerin seveceği geniş fiyat aralığında, ürünlerin farklı sektörler içerisinde çoğalma sebebidir. Her bütçeye hitap edecek şekilde yapılan baskül fiyatları, isteyen herkesin parçalardan faydalanmasına imkan sağlar. Kalitesiyle öne çıkan baskül en uygun fiyatları ile satışa sunulmaktadır. Elektronik baskül almayı isteyenler, ilk olarak fiyat fırsatlarına göz atmalıdırlar. Uygun baskül başlığında bulunan birçok model, kullananların gözüne girmektedir. Fiyat performansı açısından kullanan kişilerin onayını toplayan baskül marka Çeşitleri, geniş fiyat aralıklardan dolayı zamanla popüler hale gelmiştir. İş yerleri ve evlerin değişilmez parçalarından olan baskül, uygun fiyat dönemlerinde birçok kişiye ulaşmaktadır.

Kullanım Alanlarına Göre Elektronik Baskül Çeşitleri

Ağırlık ölçümü ile birçok kişinin işini gören tartı, kaliteli modelleri ile dikkat çekmektedir. Kaliteli elektronik baskül arayanlara hitap eden bu parçalar, uzun ömürlü kullanımları ile size sunulur. Hassas ölçümlemeler yapan 200 kg elektronik baskül, işyerlerinde en çok kullanılan modellerdendir. Birçok iş yerinde kullanılan yardımcı alet, aşırı yük anında bile yapısını korur. Cihazın kiloyu, boyu ölçen modelleri de özgün tasarımlarıyla karşınızdadır. Yüksek ağırlıkta tasarlanan 300 kg elektronik baskül, kaliteli parçalar arasında sayılmaktadır.

Elektronik baskül çeşitleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Geniş bir grubu temsil eden bu ürünler teknoloji geliştikçe farklı ev yenilikçi özellikler ile yeniden tasarlanarak amaca daha uyun hale gelmektedir. Her bir elektronik terazi klasik terazilerin çalışma prensibinden farklı olmasa da kullanım kolaylığı ve görünüm açısından bu ürünlerden çok daha önde ve tercih edilir modellerdir. Elektronik terazilerin içerisinde yük hücreleri bulunmakta ve bu hücreler basınç ve ağırlık ölçümü yapmaktadır. Hem bu kadar basit hem de bu kadar etkili bir yöntem ile çalışan elektronik teraziler farklı çeşitleri ile kullanım alanlarına göre tercih edilmektedir. Tarttıkları yük miktarına göre farklı sektörlerin en önemli aletleri arasındadır.